V sredo, 28. 01. 2015, smo učenci in učitelji PŠ Struge ponovno obiskali varovance doma sv. Terezije na Vidmu. S kratkim programom, v katerem so sodelovali mlajši in starejši učenci naše šole, smo jim poskušali obuditi spomine na čas, ko so tudi sami hodili v šolo. Predstavili smo se jim z ljudskimi plesi, petjem, dramsko igro in spremno besedo Tjaše Zdešar. Ob koncu smo jim pripravili še skromno sladko presenečenje.

Spoštovani varovanci, hvala, da ste si vzeli čas za naše učence in ste nas s svojo prisotnostjo ponovno spomnili, kako malo je potrebno, da je svet lepši, prijaznejši, pogumnejši …. V vašem stisku rok je bilo občutiti iskreno hvaležnost, veselje in spodbudne besede, da delamo dobro. Na vlaku svojega življenja ste srečali veliko ljudi. Zahvaljujemo se vam, da smo bili za nekaj časa tudi mi potniki na tem vlaku. Želimo vam, da upanje v vaših srcih nikdar ne bi ugasnilo, kajti upanje lahko obudi vero, mir in ljubezen. Hvala tudi zaposlenim za potrpežljivost in gostoljubnost.

Dragi učenci, hvala tudi vsem vam, ki ste kakorkoli pomagali, da smo v domu svete Terezije pustili lep vtis.

Zapisala:

Karmen Kljun, učiteljica