ŠOLSKI LIST

Spoštovane obiskovalke, spoštovani obiskovalci te spletne strani!

Lepo vas pozdravlja Čarobnih in sijočih 8 – to smo mladi novinarji, ki obiskujemo JVIZ OŠ Dobrepolje; šest deklet prihaja iz 7. razreda, Nik je osmošolec, osma članica pa je naša učiteljica Polona. Letos obiskujemo izbirni predmet Šolsko novinarstvo, kjer spoznavamo osnove novinarstva. Tako vam bomo v tem šolskem letu poročali o dogajanju na in izven šole. Upamo, da nas boste z veseljem brali.

In od kod naše ime?

Če smo dobre volje, pravimo, da sijemo. Mi smo radi dobre volje, zato smo sijoči, in ker spoštujemo novinarsko etiko in se trudimo biti pozitivni in poročati o pozitivnih dogodkih, smo na nek način tudi čarobni. Zato smo sijoči in čarobni. In zakaj 8? Skupaj z učiteljico nas je ravno toliko. Osem sicer ni pravljično število, ki bi se skladalo z našim imenom, predstavlja pa neskončnost. Neskončno je tudi število naših idej. Želimo vam veliko veselja in radosti ob branju naših prispevkov.

ŠOLSKI LIST JANUAR 2022

ŠOLSKI LIST DECEMBER 2021