Učenci sedmega razreda iz OŠ Dobrepolje in PŠ Struge smo si 18. decembra 2014 ogledali biatlonsko preizkušnjo na Pokljuki. Tja smo odšli pod pokroviteljstvom akcije Otroci Triglava na Pokljuki, ki jo organizira Zavarovalnica Triglav in tako otrokom omogoči brezplačen ogled in prevoz na Rudno polje.

Vožnja z avtobusom je hitro minila, zato smo že ob pol enih prispeli na sončno Pokljuko. Preoblekli smo se v zimska oblačila, da nas ne bi preveč zeblo. Na tribuni smo si poiskali primeren prostor in nestrpno čakali na začetek tekme v ženskem biatlonu, ki je bil predviden ob 14. 25. Do takrat pa smo poplesavali v ritmu glasbe in sodelovali z animatorjem, zato je čas hitro minil. Priskrbeli smo si različne pripomočke za navijanje in komaj čakali, da bomo lahko pozdravili naša dekleta, še posebej Tejo Gregorin. Čeprav nam njen končni rezultat ni bil preveč všeč, pa njej najbrž tudi ne, nismo bili preveč razočarani, saj so mnogi učenci prvič v živo spremljali tekmo za svetovni pokal. Vsi pa tudi vemo, da je važno sodelovati, ne pa zmagati. In s soncem obsijana Pokljuka nam je dala energijo za ves dan, tako da smo se polni prijetnih vtisov vrnili v domači kraj.

Andreja Polzelnik Marolt