V petek, 15. 11. 2019 smo obeležili medeni zajtrk, bolj poznan kot tradicionalni slovenski zajtrk.. Učenci in otroci v vrtcu so zajtrkovali črn kruh, maslo, med, jabolko in mleko, vsa živila pa so bila slovenskega porekla. S tem dogodkom smo želeli otroke opozoriti na pomen oskrbe prebivalstva s kakovostno hrano, pridelano v lokalnem okolju ter jih osveščati o pomenu zajtrka in zdrave prehrane. V projekt so bili vključeni vsi učenci in zaposleni na OŠ Dobrepolje, PŠ Kompolje in PŠ Struge ter vrtec. Učenci sedmih razredov OŠ Dobrepolje in PŠ Struge so imeli polovični tehniški dan. Obiskali so nas čebelarji g. Robert Cimerman, g. Marko Miklič, g. Marjan Strnad, g. Dušan Cimerman in ga. Urška Pugelj. Podarili so nam nekaj čudovitih besed o naši avtohtoni čebeli Kranjski sivki, pomenu čebelarstva in življenju čebel. Nismo pa pozabili na čebelje vzdušje in glasbo. Čebelice Nina Lumbar, Vita Hočevar in Nadja Adamič so ves čas brenčale po razredih ter prinašale nasmeh na obraz. Prijetnega vzdušja pa nikakor ne bi bilo, če ne bi naši harmonikaši Žiga Kastelic, Nejc Blatnik, Peter Sadar in učitelj Jani Žnidaršič prav v vsakem razredu na predmetni stopnji zaigrali Slakovo pesem Čebelar. Ne smemo pa pozabiti omeniti, da smo se odzvali povabilu čebelarske zveze Slovenije, da na ta dan ob 10. uri zapojemo pesem našega dolenjskega rojaka in hkrati ustvarimo največji pevski zbor v Sloveniji. Povezali smo se z več kot 450 šolami in vrtci v Sloveniji. Letos prvič pa je naša dramska skupina prvič uprizorila čebeljo predstavo, ki nas nikakor ni pustila hladne.

Tina Kurent